Průvodce Standardy kvality lesních MŠ a klubů není od roku 2020 aktualizovány. Aktuální znění Standardů kvality najdete na webových stránkách Asociace lesních MŠ. Váháte-li nad správným výkladem jednotlivých standardů, můžete se obrátit na členky Skupiny pro kvalitu ALMŠ

 

Milí přátelé a příznivci vzdělávání dětí v kontaktu s přírodou,

 

představujeme vám Průvodce Standardy kvality lesních mateřských škol a klubů. Je to další pomůcka k vaší cestě za dobrou lesní školkou plnou spokojených dětí, rodičů a pedagogů. Víme, že zpracování všech dokumentů, ke kterým vás Standardy nabádají, je někdy náročná práce. Proto vznikla tato elektronická kniha, která vám má pomoci ujasnit si význam dokumentů tak, abyste je dělali ze všeho nejvíce pro vás a práce na nich vám dávala smysl. Průvodce Standardy kvality vám může být učebnicí nových pojmů nebo zrcadlem toho, co už máte vybudované. Je to pomůcka pro všechny, kdo chtějí svou školku vést ke stabilitě a profesionalitě.

Přejeme vám, ať vám skutečně pomáhá a budeme rádi, když nám o tom napíšete,
váš tým Asociace lesních mateřských škol.

 

V případě dotazů kontaktujte koordinátorku Skupiny pro kvalitu Johanu Passerin nebo kteroukoliv jinou členku Skupiny pro kvalitu.

 

Standardy kvality a byly vytvořeny v rámci projektu Profesionalizace lesních MŠ v Praze v roce 2014. Aktualizovaná verze Standardů kvality a Průvodce Standardy kvality vznikly v rámci projektu Rozvíjení kapacit lesních MŠ v ČR (CZ.03.2.63/0.0/0.0/99_041/0002245), který byl financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

Obsah